Haber

TRAC Denizli Can Kurtarmaya Devam Ediyor!

1.11.2021 Tarihinde il AFAD’ın çağrısıyla Acıpayam Alcı Mahallesine acil intikal eden TRAC AKT (Arama Kurtarma) ekibimiz 22.00 saatlerinde başladığı çalışmalarına 2.11.2021 00.50 saatlerinde kayıp şahsı yakınlardaki dere kenarında yaralı şekilde bularak ilk yardım ekiplerinin intikalini sağlamıştır.

Ekiplerimizin araç ve yaya olarak gerçekleştirdiği arama esnasında araçtan yapılan anonsu 77 yaşındaki Mehmet K.’nın duyarak ekiplerimize seslenmesi ile ekiplerimiz şahsın yerini tespit ederek yaralı vatandaşımıza ilk müdahaleyi gerçekleştirmiştir, ekibimiz yaralı vatandaşı sağlık görevlilerine teslim ederek takibini sağlamıştır.

O anları TRAC Denizli Şube Başkanı Salih Evranoğlu şöyle anlatıyor;

Bir kayıp vakasında daha birini bulmanın mutluğu ve gururunu yaşadık bu his kesinlikle bambaşka bir his, o an Mehmet amcanın durumu bizleri oldukça korkuttu ve üzdü. Mehmet amcaya yaklaştıkça yaşam belirtilerini gördük ve ekip olarak rahatladık, hemen Mehmet amcayı sakinleştirerek yanında olduğumuzu, kendisine yardım etmek için burada olduğumuzu belirttik. Mehmet amcayı geç olmadan bulmak bizleri çok duygulandırdı ekip olarak bu kutsal ana vesile olmak bir cana dokunmak bizi çok etkiledi, çok büyük bir hayır işledik. Herkesin umudu kestiği saatlerde Mehmet amcanın yapılan anonsta ismini duyup hayatta kalmak için son gücüyle bizlere ufak bir ses vermesiyle umutlar yeşerdi.
Emeği geçen tüm ekiplere ve arkadaşlarıma teşekkür ederim Allah razı olsun. Mehmet amca inşallah bu kritik zamanı atlatır ve sağlığına kavuşur, bir gün ziyaretini gitmeyi çok isterim.