EtkinlikHaber

Şubemiz TA Conteste Katıldı

Şubemiz her sene gerçekleştirilen TA Contest etkinliğine YM4KB Contest Team olarak katılım göstermiştir.
Ekibimiz etkinlik konumu olarak yükseklik ve açıklık avantajından dolayı Denizli/Muğla sınırında olan Beyağaç Kartal Gölü Tabiatı Koruma Alanı‘nı seçmiştir, ekibimiz etkinliğe eş zamanlı olarak 2 operatör ve çift cihaz ile katılmış olup VHF/UHF FM bandında faaliyet göstermiştir.

5 kişiden oluşan ekibimizin aile ve arkadaşlarıyla beraber etkinliğe gelmesiyle toplam etkinlik ekibimizin sayısı 13’e kadar yükselmiştir, bir aile ruhuyla hareket eden katılımcılarımız etkinlik dışında da gökyüzü gözlemi ve çeşitli masa oyunları ile vakit geçirmiştir. Etkinlik kapsımda göl etrafında kurulan kamp alanımızda 1 gece konaklanmıştır.

YM4KB Contest Ekibi: Salih Evranoğlu (TA4OSE) – Tuba Evranoğlu (TA4OTE) – Erkin Mercan (TA4AQG) – Gufran Özçelik (TA4DGO) – Furkan Enes Yiğit (TA4SFE) – Mustafa Türkmen (TA4KPM) – Hamdi Yıldırım (TB4DYH)

Ekibimiz ağırlıklı olarak 3. Bölge istasyonlarına ulaşmış olup 4.Bölgede ki katılım azlığı nedeniyle civar illere ne yazık ki ulaşamamıştır bu durum ekibimiz ve şubemiz tarafından üzüntüyle karşılanmıştır.

TA Contest tüm radyo amatörleri açısından önem arz bir etkinliktir, amacı itibariyle uzak mesafelere doğrudan iletişim kurmayı hedeflemektedir. Aslında her sene yapılan bu etkinlik olası bir acil durumun tatbik edilmesinin yarışmaya dönüştürülmüş halidir.