Genel

Denizli AFAD İl Müdürü İHH ve TRAC Denizli Şubesine Ziyaret Gerçekleştirdi

Denizli’de afetlerle mücadelede önemli bir rol üstlenen Denizli Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) İl Müdürü Sn.Yıldız TOSUN, 16 Nisan 2024 tarihinde İnsani Yardım Vakfı (İHH) ve Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Denizli Şubelerine önemli bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında, ülkemizde meydana gelen afetler, özellikle depremler konusunda bilgi alışverişi ve iş birliği imkanları ele alındı.

Görüşmede, AFAD İl Müdürü, İHH ve TRAC Derneklerinin ülkemizin dört bir yanında afetlerde gösterdiği özverili çalışmalardan övgüyle bahsetti. Özellikle depremler gibi acil durumlarda hızlı ve etkili müdahalelerin önemine vurgu yaparak, bu tür afetlerde vatandaşların güvenliğinin sağlanması ve zararların en aza indirilmesi için iş birliği yapmanın önemini vurguladı. Afet durumlarında, özellikle depremlerde baz istasyonlarının çalışmaması veya çok yoğun kullanımından kaynaklanan kilitlenme durumlarında telsiz iletişimin çok önemli olduğu vurgulandı. Bu konuda Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyetinin katkılarının çok önemli olduğu bahsedildi.

İHH ve TRAC Derneklerinin temsilcileri ise, yürüttükleri projeler ve gerçekleştirdikleri yardım faaliyetleri hakkında bilgi vererek, afetzedelere yönelik sundukları desteklerin yanı sıra, afet öncesi ve sonrası önleyici çalışmalar konusunda da yapılan faaliyetler hakkında bilgilendirmede bulundular.

Bu anlamlı ziyarette, afetlerle mücadelede iş birliğinin önemi bir kez daha vurgulanırken, AFAD, İHH ve TRAC gibi kurumların ülkemizin afetlere karşı hazırlık ve mücadele süreçlerindeki önemli rolleri üzerinde duruldu. Gelecekte daha güçlü ve koordineli bir şekilde çalışarak, afet risklerini minimize etme ve afetzedelere daha etkili yardım sağlama konularında ortak çözümler bulunması dileğiyle, ziyaret olumlu bir atmosferde son buldu.