Basında Biz

77 yaşında kaybolan yaşlı adamı TRAC ekibi buldu

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Denizli Şubesi üyeleri, kaybolan 77 yaşındaki Mehmet Koca için seferber oldu.

Koca, Acıpayam’ın Kelekçi mahallesindeki dağlık bölgede kayboldu. Devreye güvenlik güçleri ve AFAD– AKUT girdi.

Havanın kararması ve şiddetli yağış aramaları zorlaştırdı. Geç saatlerde TRAC ekibi Mehmet Koca’yı Kurudere mevkiinde yaralı olarak buldu.

TRAC Denizli Şubesi Başkanı Salih Evranoğlu ve Başkan Yardımcısı Salih Serdar Erdem yaptıkları işi çok seviyorlar ancak yer sıkıntısı çekiyorlar.

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti’nin Türkiye genelinde 64 şubesi ve 34 temsilciliği var.

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde kendisinden haber alınmayan 77 yaşındaki Mehmet Koca, ormanlık alanda TRAC Denizli ekibi yardımıyla baygın halde bulundu.

Acıpayam ilçesine bağlı Kelekçi Mahallesinde yaşayan 77 yaşındaki Mehmet Koca, evinde çıktıktan sonra kayıplara karıştı. Yakınlarının her yerde aramasına rağmen bulunmayan Koca için mahalle halkı seferber olarak aramaya başladı. Yakın çevrede Koca’yı bulamayan yakınları 112’yi arayarak ihbarda bulundu. İhbar üzerine bölgeye jandarma,  TRAC Denizli ekibi, AFAD ve AKUT ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen ekipler kapsamlı bir şekilde arama çalışmalarını başlattı. Her yeri didik didik arayan ekipler Koca’dan herhangi bir ize rastlayamadı. Çalışmadan sonuç alamayan ekipler yerler ıslak olmasından iz takip köpeği de başarılı olamadı. Havanın kararmasıyla beraber vatandaşların ve ekiplerin katıldığı arama çalışmasında  TRAC Denizli ekibi Koca’ya ulaştı. Baygın halde engebeli ormanlık alanda bulunan Koca, ekiplerin yardımıyla sedyeye alınarak mahalleye indirildi. Sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalenin yapıldığı Koca, ardından hastaneye kaldırıldı.

Dağda kaybolan yaşlı adam için yağmur çamur dinlemediler Yağışa rağmen arama çalışmalarını sürdüren amatör telsizciler, yaralı buldukları yaşlı adama moral verdi Denizli’nin Acıpayam ilçesinde tek başına gittiği dağlık alanda kaybolan yaşlı adam, çalışmalara gönüllü olarak katılan TRAC…

DENİZLİ – Denizli‘nin Acıpayam ilçesinde tek başına gittiği dağlık alanda kaybolan yaşlı adam, çalışmalara gönüllü olarak katılan TRAC ekibinin şiddetli yağışa rağmen sürdürdüğü çabası sonucu bulundu.

Acıpayam ilçesine bağlı Kelekçi Mahallesinde yaşayan 77 yaşındaki Mehmet Koca, önceki gün evinden çıktıktan sonra kendisinden bir daha haber alınmadı.

Yakınlarının her yerde aramasına rağmen bulunamayan Koca için 112 Acil Çağrı Merkezi’nden yardım istendi. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen jandarma, AFAD ve AKUT ekipleri, arama kurtarma çalışmalarını yaşlı adamın sıklıkla gittiği dağlık alanda yoğunlaştırdı.

Dağda kaybolan yaşlı adam için yağmur çamur dinlemediler

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde kendisinde tek başına gittiği dağlık alanda kaybolan yaşı adam, çalışmalara gönüllü olarak katılan TRAC ekibinin şiddetli yağışa rağmen sürdürdüğü çabası sonucu bulundu.

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde kendisinde tek başına gittiği dağlık alanda kaybolan yaşı adam, çalışmalara gönüllü olarak katılan TRAC ekibinin şiddetli yağışa rağmen sürdürdüğü çabası sonucu bulundu.

Dağda kaybolan yaşlı adam için yağmur çamur dinlemediler

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde kendisinde tek başına gittiği dağlık alanda kaybolan yaşı adam, çalışmalara gönüllü olarak katılan TRAC ekibinin şiddetli yağışa rağmen sürdürdüğü çabası sonucu bulundu. Acıpayam ilçesine bağlı Kelekçi Mahallesinde yaşayan 77 yaşındaki Mehmet Koca, önceki gün evinden çıktıktan sonra kendisinden bir daha haber alınmadı. Yakınlarının her yerde aramasına rağmen bulunmayan Koca’nın bulunması için 112 Acil Çağrı Merkezi’nden yardım istendi. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen jandarma, AFAD ve AKUT ekipleri, arama kurtarma çalışmalarını yaşlı adamın sıklıkla gittiği dağlık…

DENİZLİ AIRSOFT SPORU DERNEĞİ ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

enizli Airsoft Sporu Derneği  ile Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Denizli Şubesi bir araya geldi.

Denizli Airsoft Sporu Derneği yönetim kurulu üyeleri ile Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Denizli Şubesi Yönetimi tanışma toplantısı düzenledi.

Tanışma toplantısı sonrasında TRAC üyeleri tarafından telsiz kullanımı hakkında brifing verildi.

Yapılan Brifingte; doğal afetlerde alınacak önlemler konusunda telsiz kullanımı ve haberleşmenin büyük önem taşıdığına vurgu yapıldı.