Etkinlik

4.Bölge Şubeleri Denizli’de Buluştu

TRAC Denizli şubesinin ev sahipliği yaptığı 4.bölge toplantısı, sayın genel başkanımız Aziz ŞASA ve şube başkan ve temsilcilerinin katılımlarıyla 29.08.2021 günü saat 10.00-18.00 arası gerçekleştirildi.

Toplantıda şubelerin temsilcileri yangın afetleri konusunda deneyim ve fikir alışverişinde bulundu

Aydın şube bakanı Kaan ÇALIŞKAN (TA4VA), Çine Orman yangınında verdikleri iletişim desteğine dair deneyim ve yaşadıklarını anlatarak, oluşturulacak saha ekiplerinin koordinasyon ve disiplinine dikkat çekti.

Antalya şube başkanı Metin KARAKUZU (TA4K), illerinde gerçekleşen yangın felaketine dair yaşadıklarını, saha da aldıkları göreve dair deneyimlerini anlattı.

Bodrum temsilcisi İzzet G. ESEN (TB4GI), bölgelerinde gerçekleşen yangınlara dair bilgiler verdi ayrıca bu tür afetler için dernek bünyesinde oluşturulacak ekiplerin de önemine değindi.

Burdur şube başkanı Özgür BULUT (), yangınlar hakkında konuşma gerçekleştirdi.

Denizli şube adına Şaban Z. GÖNEN (TA4ZG), Denizli’de 2 ayrı noktada gerçekleşen orman yangınlarında şubenin aldığı görevi, oluşturulacak kriz masasının ehemmiyetini ve oluşturulan ekiplere hevesli ve bilinçli genç bireylerin bulunmasının faydalarından bahsetmiştir.

Muğla şube başkanı Cüneyt MERAY (TA4ICM), Marmaris, Bodrum ve çevresindeki yangınlarda şube olarak verdikleri iletişim desteklerini ve iletişimin kesintisiz gerçekleşebilmesi için oluşturdukları mobil rölelere değinmiştir ayrıca itfaiye, STK ve söndürme çalışmalarına katılan sivillerin iletişimsiz kalmaması adına PMR telsizlerin oluşturdukları mobil rölelere crossladıklarını ifade etmiştir bunların yanı sıra gönüllü eksikliğinden kaynaklı sorunlara da değinerek konuşmasını sonlandırmıştır.

Misafirlerimiz Engin CANDOĞAN ve Recai KAÇAR, afet bilinci ve müdahale planları hakkında deneyim ve önerilerini paylaştı.

Kapanış konuşmasını genel başkanımız Aziz ŞASA, afetlerde kurum birlikteliği ve ortak kriz masasının önemi anlatarak şubelerin bu konuda daha duyarlı olmalarını istedi.

Toplantı hatıra fotoğrafı çekimi sonrası sonlandırıldı.

« arasında 2 »